Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Minulý víkend se na haldách dolu KWK Sośnica v Gliwicích odehrály poslední dva ročníky série Runmageddon v sezóně 2015. absolvovali minimálně 2 akce, zúčastnili se velkého finále ligy Runmageddon. Na všechny čekala velmi zajímavá a náročná překážková dráha, jejíž absolvování bylo pro každého účastníka opravdovou výzvou! Další sezóna Runmageddonu začne 7. listopadu na hipodromu Wola v Poznani.

Ve dnech 24. a 25. října převzali důlní haldy v Gliwicích fanoušci mj. běhání po bahně, brodění vodou, podlézání spletenců a lezení po stěnách. Jako první se s extrémní překážkovou dráhou postavili účastníci Runmageddon Rekrut, který se jel na 6kilometrové trase s 30 různými překážkami. Abyste se dostali do cíle, museli jste se mimo jiné překonat vraky aut, železniční vagóny, strmé haldy, ale i překážka s všeříkajícím názvem „Tesla“, která hráče šokovala elektřinou! Podmínky na trase byly extrémně náročné i kvůli dešti, který den před soutěží spadl, a proto byla trasa plná bahna. O náročnosti běhu na takovém povrchu nejlépe svědčí fakt, že zhruba desítka účastníků musela hledat boty už v prvních 100 metrech a někteří na trase ztratili boty a dojeli do cíle.. . naboso!

V takových podmínkách byl nejrychlejším jezdcem na trase RecruitVolodymyr Khomenkoz Varšavy, který do cíle dorazil po 6 kilometrech v čase 00:52:11. Nejrychlejší ženou bylaIzabela Ślubuchze Skoczówa, která se s náročnou výzvou vypořádala 00:59:29. V klasifikaci týmů se nejlépe umístil týmCFO eXtreme teamz Dąbrowa Górnicza. Nejpočetnější tým však reprezentovali zástupci hostitelů - Night Runners Śląsk, v jejichž barvách se na trasu vydalo 152 lidí

Velké finále ligy Runmageddon

Nedělní soutěž byla vyhrazena pro nejlepší z nejlepších a nejtěžší z nejtěžších, kteří běželi ve Velkém finále Runmageddon League. Právo startu v tomto závodě měli závodníci, kteří za celou sezónu získali alespoň 5 bodů, takže se zúčastnili každéalespoň dvě vydání Runmageddon. Na startovní čáře se postavilo téměř 500 lidí, kteří na 10kilometrové trase bojovali o titul nejlepšího hráče Runmageddonu v sezóně 2015. Čekalo na ně přes 50 překážek, mj. Šedesátimetrová skluzavka a překážka Indiana Jones XXL, která se měla překonat přechodem na druhou stranu pouze pomocí lana. Velkým lákadlem a nezapomenutelným zážitkem pro účastníky byla nutnost absolvovat část trasy 150 metrů dlouhým vlakem, tzv. zip-line. Poslední překážkou na trase Velkého finále Runmageddonu byli hráči týmu amerického fotbalu - AZS Silesia Rebels Katowice

Vítězi Velkého finále, a tedy nejlepšími jezdci Runmageddonu v sezóně 2015, se staliGrzegorz SzczechlaaMagdalena Szulc , který zabral v čase 1:26:28 a 1:44:49. Za zdůraznění stojí, že Magdalena Szulc byla v sobotním Recruitu druhá a při tomto startu utrpěla vážné zranění ruky. To jí však nezabránilo ve vítězství ve finále.

"Blahopřejeme! Rozhoupal jsi! Mega náročná trasa: plazení v trubkách, elektrická překážka, šplhání po haldách, potápění v ledu - ach, to se dělo! A vy jste statečně a odhodlaně dorazili do cíle. Chladný! Rádi se na vás díváme namočeného v bahně, zpod kterého se vám v úsměvu šklebí jen zuby! Díky za tyto emoce. Dáváte nám motivaci, abychom si i nadále zpříjemňovali život na trasách po celém Polsku. Co se týče nedělního finále Runmageddonu, nepodařilo se nám trasu tohoto vydání zkrátit na rovných 10 km a 55 překážek. Snažili jsme se, snažili jsme se, ale ukázalo se, že to nejde! Beru to na sebe – do týmu Runmageddon vybírám pouze šílence, takže zkrotit je natolik, abyste akci z větší části přežili, je docela problém. Gratulujeme vítězům a všem, kteří se dnes rozhodli čelit vlastním slabostem. Sezónu 2015 jsme uzavřeli slezskou edicí Runmageddonu, ale to neznamená, že letos extrémní běhání končí! Již dnes vás srdečně zvu do Poznaně, kde 7. listopadu na hipodromu Wola Runmageddon s verzí Recruit zahájí další sezónu překážkového běhu,“ řekl Jaro Bieniecki, prezident Runmageddon.

Hry Runmageddon

Souběžně s akcemi Runmageddon probíhala soutěž v soutěži Runmageddon Games na 200metrové překážkové dráze. Mezi 10 překážkami na trati byly mj vysoké zdi, překlápěcí pneumatiky, kbelíky naplněné pískem a lana. Závodníci odstartovali současně popřipravené tratě, soutěží s časem a poblíž běžícím soupeřem. Sázky byly vysoké, protože cenový fond pro vítěze byl 2 000 PLN.

>>>Podívejte se na video z Runmageddonu v Gliwicích

Důležité

Příští soutěž Runmageddon se bude konat 7. listopadu na hipodromu Wola v Poznani. Tam bude poprvé ve Velkopolsku zahájena nová sezóna překážkových běhů s verzí Recruit. 14. listopadu se také poprvé, tentokrát v Giżycku na Mazurách, bude konat finále Runmageddon Games. Finále finále pro nejlepší z nejlepších s prize poolem přes 10 000 PLN.