Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dne 24. srpna 2014 se konala největší sportovní událost okresu Západní Varšava, tedy 4. PWZ půlmaraton Janusze Kusocińského. Čtvrtý ročník běhu byl rekordní v návštěvnosti. Byl také překonán nový traťový rekord

V deštivém nedělním ránu se běžci, kteří se objevili ve startovní zóně v Błonie, obávali špatného počasí, ale počasí se ukázalo jako ideální na ujetí dalších kilometrů - nedostatek slunce, třináct stupňů plus a lehké mrholení poskytly oddech a povzbudily je k překonávání rekordů.

Kancelář soutěže se hemžila životem od brzkých ranních hodin, kdy se objevili někteří závodníci, aby si vyzvedli startovní balíčky - organizace byla natolik efektivní, že nikterak nenarušovala průběh akce.

Před startem pozvali soutěžící na společnou rozcvičku zástupci nadace Biegam Bo Like Foundation. Běžci odstartovali z Błonie přesně v 10:00. Hned od začátku se vytvořila silná skupina vedoucí závodu, která dominovala ostatním běžcům až do cíle.

Trasa půlmaratonu vedla obcemi Západní varšavské oblasti, mezi poli, loukami a stromy - účastníci běhu věnovali zvláštní pozornost její malebnosti a jedinečným scénickým hodnotám. V opozici k typickým městským závodům zde podle sloganu 4. PWZ půlmaratonu převládal „Vesmír, svoboda a svoboda.“

Fanoušci a dobrovolníci přítomní v regeneračních bodech umístěných na 5., 10. a 15. kilometru trasy si zaslouží zvláštní pozornost - jejich nadšení, živé fandění a srdečnost dodávaly běžcům sílu a energii!

Vítězové 4. půlmaratonu J. Kusocińskiego

První byl v Borzęcin Duży Keňan Rop Abel Kibet (1:07:11), za ním Keňan Mwangi Joel Main (1:08:32), třetí byl Polák Bartosz Olszewski (1:10 :54). Vítěz vytvořil nový traťový rekord, který patřil výše zmíněnému Bartoszi Olszewskému (rekord byl 1:11:23) od druhého ročníku PWZ půlmaratonu v roce 2012.

Nejlepšími ženami mezi ženami byly Keňanka Chebet Agnes (01:15:38), Polka Aleksandra Lisowska (01:17:01) a Kenijka YaddaConsalater Chemtai (1:18:09). Závod dokončilo 626 závodníků, což znamená rekordní účast, pokud jde o předchozí ročníky půlmaratonu Západní Varšava Poviat

Letošní ročník půlmaratonu varšavského západu se jistě zapíše do historie, ale organizátoři již oznámili, že příští rok se pokusí, aby byl příští závod ještě úspěšnější.