Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nejlepší polská biatlonistka Monika Hojnisz-Staręga (29) zakončila předolympijskou sezónu dvěma zlatými medailemi polského šampionátu. Na trase v Duszniki-Zdrój triumfovala v dlouhém běhu na 12,5 km a ve sprintu na 7,5 km. V nedělním závodě ze společného startu (také 12,5 km) nenastoupila.

Hojnisz ve sprintu předjel Annu Mąku o 27 sekund a Joannu Jakiełu o 47 sekund. Všichni zatím minuli 10 ran. Katastrofální střeleckou dispozici si však udržela biatlonistka č. 2 v Polsku Kamila Żuk. Chyběla ještě pětkrát, stejně jako den předtím dlouhodobě. Tentokrát to ale znamenalo „bednu“ v každém druhém záběru. Kamila dokončila soutěž na 6. místě.

Při absenci Hojnisze a Żuka vyhrála společný start Anna Mąka (BKS WP Kościelisko).

Pro Moniku Hojniszovou končí další sezóna bez umístění na stupních vítězů v případě nejvyššího umístění. Vrcholem jejích úspěchů v soutěžích Světového poháru je 6. místo ve stíhacím závodě v Oberhofu (letos v lednu) a na mistrovství světa - 6. místo ve štafetě. Přestože obyvatel Chorzówa vyhrál zlatou medaili na mistrovství Evropy ve sprintu, tato soutěž má vedlejší obsazení.

Sprint mužů vyhrál Andrzej Nędza-Kubiniec o 12 sekund před medailistou z juniorského mistrovství světa Janem Guńkou. Jedinou medaili, zlatou, získal na mistrovství republiky teoreticky nejlepší polský biatlonista Grzegorz Guzik. Vyhrál závod od společného startu na 15 km i přes čtyři chybějící rány na 20.